NiezalogowanyZaloguj
Ocenfilm.pl - rankingi najlepszych filmów
oceny w 8 kategoriach
Film    
Oceń film
The Courageous Heart of Irena Sendler
Biograficzny | Dramat | Historyczny
USA
Dodany 26-10-2009 przez palka
Głośna produkcja amerykańsko-polska, nowe dzieło reżysera filmu „Jan Paweł II” Johna Kenta Harrisona. Poruszająca i niezwykła historia kobiety, która znalazła sposób na uratowanie przed zagładą z rąk hitlerowców 2500 dzieci. (opis dystrybutora)
Film polecany przez Magazyn Familia! recenzja

Średnie oceny filmu      
Liczba opinii: 4
Czy film jest interesujący? Nudny > (4,4) < Wciągający
Czy film jest ambitny, na wysokim poziomie? Prymitywny > (5,0) < Bardzo ambitny
Czy film opiera się na wartościach moralnych, chrześcijańskich? Neguje wartości > (6,6) < Opiera się na wartościach
Jak oceniasz walory artystyczne filmu (zdjęcia, muzyka, gra aktorska)? Nieatrakcyjne > (5,0) < Rewelacyjne
Czy film jest wolny od przemocy i wulgaryzmów? Dużo przemocy > (3,9) < Brak przemocy
Czy film jest wolny od scen i podtekstów erotycznych? Dużo scen erotycznych > (7,2) < Brak scen erotycznych
Czy film nadaje się dla małych dzieci (do lat 8)? Nie nadaje się dla dzieci > (1,1) < Nadaje się dla dzieci
Jak ogólnie oceniasz film? Nie polecam > (5,0) < Polecam
* średnie oceny wyliczane są na podstawie algorytmu uwzględniającego wagi oraz ilość ocen

Dodaj swoją opinię (nie wymaga logowania)
Opinie filmowe      
Interesujący Ambitny Opiera się na wartościach Walory artystyczne Wolny od przemocy i wulgaryzmów Wolny od scen erotycznych Nadaje się dla małych dzieci Ogólna ocena filmu
napiszę receznję, która już poszła w świat, mianowicie: Jest to historia ukazana oczyma Johan Kenta Harrisona. Niski budżet, choć nagrany przez Amerykanów, nie można powiedzieć, że było to w amerykańskim stylu. Główną bohaterkę Polkę gra aktorka nawet niepolskiego pochodzenia, choć w filmie pojawiają się polscy aktorzy m.in. D. Stenka. Irena Sendlerowa, została ukazana jako zwykła kobieta, niczym wielkim się nie wyróżniająca, nie neguję pokory, determinacji czy miłości, jaką darzyła swoich podopiecznych, jednak niestety, wg mnie Anna Paquin chyba nie do końca wiedziała, kogo ma zagrać i kim była owa dzielna pielęgniarka. Ten film w mojej opinii to zwykły wyciskacz łez, a i to wywołane tylko i wyłącznie muzyką. Gra aktorska strasznie sztuczna, mało w tym samego człowieka, jego emocji, poświęcenia; brak jakiegokolwiek napięcia. Wydarzenia są tak prosto i (przepraszam) "łopatologicznie" wyłożone, że nietrudno zgadnąć, co będzie dalej. Dodatkowym gwoździem jest to, że żydowskie dzieci mówią płynną angielszczyzną. Nie mówiąc o fakcie, że raz kolejny Polska zostaje opowiedziana oczyma Amerykanina, który o Polsce i jej historii wie tyle, co o zdrowym odżywianiu... Temat dobry, ale zmarnowany. Ta opowiastka szybko się nudzi, momentami czeka się na reklamy, by móc pójść po kolejną porcję popcornu i coli.
 
29-11-2009
dorota
Film warto obejrzeć, by uświadomić sobie jak wiele dobra współistniało ze złem i okrucieństwem podczas II wojny światowej. Niepodważalne bohaterstwo Ireny Sendlerowej wydaj mi się jednak zbyt przejaskrawione. Brakowało mi u głównej bohaterki ludzkich słabości, przez co straciła na autentyczności. Realizacja niezbyt udana, jednak tematyka bardzo ważna.
 
26-10-2009
palka
 
 
07-02-2011
gość
 
 
08-06-2010
dorisa
Dodaj swoją opinię (nie wymaga logowania)

Na skróty    

Filmowe opinie    
Partnerzy: