dorota
Ilość opinii: 8
Ilość dodanych filmów: 0

Opinie
Interesujący? Ambitny, skłania do refleksji? Opiera się na wartościach? Walory artystyczne? Wolny od przemocy i wulgaryzmów? Wolny od scen erotycznych? Nadaje się dla małych dzieci? Ogólna ocena filmu
Dzieci Ireny Sendlerowej The Courageous Heart of Irena Sendler
napiszę receznję, która już poszła w świat, mianowicie: Jest to historia ukazana oczyma Johan Kenta Harrisona. Niski budżet, choć nagrany przez Amerykanów, nie można powiedzieć, że było to w amerykańskim stylu. Główną bohaterkę Polkę gra aktorka nawet niepolskiego pochodzenia, choć w filmie pojawiają się polscy aktorzy m.in. D. Stenka. Irena Sendlerowa, została ukazana jako zwykła kobieta, niczym wielkim się nie wyróżniająca, nie neguję pokory, determinacji czy miłości, jaką darzyła swoich podopiecznych, jednak niestety, wg mnie Anna Paquin chyba nie do końca wiedziała, kogo ma zagrać i kim była owa dzielna pielęgniarka. Ten film w mojej opinii to zwykły wyciskacz łez, a i to wywołane tylko i wyłącznie muzyką. Gra aktorska strasznie sztuczna, mało w tym samego człowieka, jego emocji, poświęcenia; brak jakiegokolwiek napięcia. Wydarzenia są tak prosto i (przepraszam) "łopatologicznie" wyłożone, że nietrudno zgadnąć, co będzie dalej. Dodatkowym gwoździem jest to, że żydowskie dzieci mówią płynną angielszczyzną. Nie mówiąc o fakcie, że raz kolejny Polska zostaje opowiedziana oczyma Amerykanina, który o Polsce i jej historii wie tyle, co o zdrowym odżywianiu... Temat dobry, ale zmarnowany. Ta opowiastka szybko się nudzi, momentami czeka się na reklamy, by móc pójść po kolejną porcję popcornu i coli.
dorota    29-11-2009   
Mamma Mia!
chodzę często do kina, ale już bardzo dawno nie wyszłam tak zadowolona. muzyka, choreografia :) dla mnie rewelacja. w filmie chyba dwie sytuacje się mijają z wartościami chrześcijańskimi, ale nie są aż tak rażące, dzieci nie nadaje się tylko dlatego, że trzeba czytać. jestem Bardzo zadowolona i gorąco polecam.
dorota    22-10-2008   
WALL·E
ten film to istna porażka! szkoda czasu, dobre 80% filmu to wzdychania dwóch maszyn. może dla małych dzieciaków to jest frajda, ale mnie żadna. ktoś rzeczywiście zrobił kawał roboty, ale jak dla mnie to ta robota nie jest adekwatna do efektu. niestety, bo reklamę zrobili świetną.
dorota    07-03-2009   
Świadectwo
ukłony za realizację filmu, ale były momenty, że myślałam, że usnę, niestety. nie zaskoczył mnie ten film niczym, obawiam sie dzieci do lat 8 mogę nie zrozumieć wielu rzeczy (ale mogę się mylić) ogólnie nie żałuję, że poszłam, ale zafascynowana to raczej nie jestem.
dorota    22-10-2008   
Brzydka prawda The Ugly Truth
na długie, chłodne wieczory, do ciepłego kakao jak najbardziej się nadaje, luźna komedia, niezobowiązująca, fajne dialogi, choć bardziej polecam go dziewczyną ;)
dorota    29-11-2009   
Ratatuj Ratatouille
szczury w kuchni?! no w życiu! z nudów można obejrzeć, są też wesołe momenty, ale nic ciekawego do życia nie wnosi.
dorota    22-10-2008   
Sen Kasandry Cassandra's Dream
potrafi i zaskoczyć i wprowadzić w zadumę :) podobał mi się
dorota    29-11-2009   
Skazani na Shawshank The Shawshank Redemption
klasyka kina, cóż można więcej powiedzieć. Polecam! :)
dorota    24-10-2010   
» pokaż wszystkie opinie
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK