gringo
Ilość opinii: 175
Ilość dodanych filmów: 92

Opinie
Interesujący? Ambitny, skłania do refleksji? Opiera się na wartościach? Walory artystyczne? Wolny od przemocy i wulgaryzmów? Wolny od scen erotycznych? Nadaje się dla małych dzieci? Ogólna ocena filmu
Czarna księga Zwartboek
Film opowiada historię żydowskiej piosenkarki w czasie drugiej wojny światowej, która uciekła Niemcom i przyłączyła się do ruchu oporu. Akcja filmu jest bardzo wartka i często zaskakuje. Świetna gra aktorów i dobre zdjęcia. Niestety przemoc wojny, zarówno ta fizyczna jak i psychiczna, została pokazana bardzo wyraźnie i bezpośrednio, moim zdaniem za bardzo. Pożądanie pieniędzy i władzy, nienawiść, kłamstwa, niesprawiedliwość zdominowały film i nie pozostały zrównoważone przez elementy dobra. Szkoda.
gringo    25-06-2009   
Świadectwo
Bardzo dobry film o wspaniałym człowieku i jego życiu. Dobrze, że Jana Pawła II nie grał bezpośrednio żaden aktor, tylko użyto fragmentów archiwalnych nagrań z jego udziałem. To pomogło jeszcze głębiej przeżyć film i poddać się refleksji. A trudno żeby świadectwo tego wielkiego Człowieka nie skłaniało do przemyśleń. Według mnie film jest zdecydowanie inny od poprzednio nakręconych i naprawdę warto go obejrzeć.
gringo    22-10-2008   
Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz
Moim zdaniem przeciętnie zabawna komedia o czasach PRL. Film przedstawia dyrektora przedsiębiorstwa, który chce pozbyć się swojej żony ponieważ okazuje się że ma dziecko z córką dygnitarza partyjnego. Fabuła więc opiera się na oszustwach, rozwiązłości, zdradzie małżeńskiej. To tylko komedia ale mi taki wątek główny jakoś nie podchodzi.
gringo    06-10-2008   
Dla niej wszystko The Next Three Days
Rewelacyjna produkcja! Według mnie jest to jeden z lepszych filmów akcji ostatnich czasów. Świetny scenariusz, film prawie cały czas trzyma w napięciu. Nie jest przesycony scenami przemocy, a mocno koncentruje się na walce głównego bohatera ze swoimi słabościami i sytuacją, w której się znalazł. Do tego znakomita gra Russella.
gringo    16-12-2010   
Wimbledon
Lekki film o dość ciekawej fabule. Niestety naszpikowany jest typowo amerykańsko-filmowymi płytkimi wstawkami łóżkowymi, w których miłość sprowadza się do rozrywki. Czasem można się zastanawiać akcja filmu dzieje się na korcie tenisowym czy w sypialni ;) Poza tym aspektem film jest całkiem dobry.
gringo    14-06-2009   
Wszystko za życie Into the Wild
Oparta na faktach opowieść o człowieku, który przeciwstawiając się hipokryzji i materializmowi świata postanawia zwrócić się ku naturze. Sam, z plecakiem wyrusza na Alaskę. Jego droga ma mu dać odpowiedź na pytanie: gdzie jest szczęście? Podczas niej dojrzewa do podjętej wcześniej decyzji.
gringo    28-09-2009   
Madagaskar 2 Madagascar: Escape 2 Africa
Oklepana i przewidywalna fabuła. Sporo agresji w postaci bójek, wyzwisk. Małym dzieciom bym nie polecił. Zresztą starszym też nie. Humor raczej bez polotu. Bardzo rzadko sala kinowa (wypełniona) wybuchała śmiechem. Jak dla mnie szkoda czasu.
gringo    02-01-2009   
Dekalog I
Pierwsza część cyklu dekalogu podejmuje temat pierwszego przykazania. Nie przez szokujące i prowokacyjne sceny, ale przez losy zwykłych ludzi film skłania do głębokich refleksji. Bardzo ambitny, mistrzowsko wyreżyserowany i zagrany. Polecam
gringo    14-10-2008   
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Wartka akcja, ciekawe zdjęcia a przede wszystkim podteksty chrześcijańskie pobudzające do refleksji. Sporo scen walki sprawia, że według mnie film nie nadaje się dla małych dzieci. Starszym jednak bardzo polecam.
gringo    23-09-2008   
Miś
Jedna z najlepszych komedii opowiadających o czasach PRL. Bardzo dużo ambitnego, inteligentnego humoru. Jest to ten typ filmu, który można oglądać wielokrotnie ciągle z uśmiechem na ustach. Zdecydowanie polecam
gringo    11-06-2009   
Prawdziwa historia The World's Fastest Indian
Film rewelacyjny, ukazuje historię człowieka, który wytrwale dążył do spełnienia marzeń. Prosta, ale nie nudna fabuła, świetna gra Anthony'ego Hopkinsa, ładne zdjęcia i muzyka. Pozostawia pozytywne wrażenia
gringo    26-09-2008   
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Pierwsza połowa interesująca, w typowym stylu dla Indiany. Niestety w drugiej, pojawiają się ufo i kosmici, co według mnie psuje cały film i odbiega od klimatu serii. Mogę polecić tylko pierwszą połowę.
gringo    23-09-2008   
Człowiek z żelaza
Film bardzo ambitny, skłania do refleksji, motywuje do walki o prawdę i wolność przekonań. Rewelacyjne dzieło Wajdy, mistrzowska gra aktorów. Niesie ze sobą pozytywne przesłanie. Zdecydowanie polecam
gringo    29-09-2008   
Latający chłopcy The Flyboys
Bardzo wartka akcja, trzymająca w napięciu. Szkoda tylko, że film zawiera tak wyraziste sceny przemocy, które przekreślają go według mnie w kategorii kina familijnego, do czego pewnie pretendował.
gringo    13-12-2010   
Pogoda na jutro
Dobry film, choć dużo w nim scen z podtekstami erotycznymi. Mocno przerysowany, ale interesujący. Dobrze pokazuje jakie skutki może przynieść brak ojca w rodzinie. Jak zwykle świetna gra Stuhra.
gringo    21-10-2009   
Jan Paweł Wielki John Paul The Great
Oczywiście scenariusz znakomity, bo oparty na życiu Wielkiego Człowieka :). Realizacja dokumentu trochę gorsza, choć trzeba przyznać, że dużym wyzwaniem jest opisać taki życiorys w 60 minutach.
gringo    24-09-2010   
Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
Bardzo ciekawy baśniowy scenariusz z metaforami chrześcijańskimi. Film zdecydowanie skłania do refleksji. Sceny walk sprawiają, że film nie nadaje się dla małych dzieci. Bardzo polecam.
gringo    01-10-2008   
Pusty dom Bin-jip
Dziwny ten film, dziwne zachowania postaci, sam główny motyw fabuły dość absurdalny. Nie-koneserom japońsko koreańskiego kina nie polecam, a koneserom? Nie wiem, ja nim nie jestem :)
gringo    07-01-2009   
Skarb narodów: Księga tajemnic National Treasure: Book of Secrets
Wiele sytuacji permanentnie nierealnych - duży minus. Autorzy scenariusza mieli widać ogromną wyobraźnię. Mimo to film można obejrzeć w wolnym czasie, ot tak, dla rozrywki.
gringo    01-10-2008   
Aviator The Aviator
Film nudny, dłużący się - z trudem doczekałem do końca. Niesmaczny a momentami wręcz obrzydliwy. Żałuję, że go w ogóle obejrzałem. Moim zdaniem zdecydowanie nie warto.
gringo    13-10-2008   
Ryś
Moim zdaniem zupełnie nieudana próba kontynuacji "Misia". Tym razem płytki humor, jakby "na siłę". Ale to niestety cecha typowa dla wielu nowych polskich komedii.
gringo    11-06-2009   
Narodzenie The Nativity Story
Ciekawy, świetnie zrealizowany, wzruszający film. Według mnie w inny sposób podejmuje temat narodzin Jezusa jak jego poprzednicy. Rewelacyjne zdjęcia. Polecam
gringo    30-12-2008   
Avatar
Wartka, trzymająca w napięciu akcja, fabuła z pozytywnym i mądrym przesłaniem, znakomite efekty wizualne. Zdecydowanie polecam, a szczególnie w kinie 3D.
gringo    11-05-2010   
Próba ogniowa Fireproof
Bardzo wartościowy film. Pokazuje czym jest prawdziwa miłość i gdzie jest jej źródło. Myślę, że każde małżeństwo będące w kryzysie powinno go obejrzeć.
gringo    23-01-2011   
Con Air - lot skazańców Con Air
Akcja wartka i wciągająca, choć niektóre sceny trochę przesadzone. Dużo przemocy ukazanej bezpośrednio jak i symbolicznie (w końcu to lot skazańców).
gringo    14-03-2011   
Za wszelką cenę Million Dollar Baby
Pierwsza połowa lekka i przyjemna, typowa dla filmów o sporcie. W drugiej połowie niespodziewana zmiana tematu na bardzo trudny, o eutanazji.
gringo    16-02-2010   
Książę Persji: Piaski czasu Prince of Persia: The Sands of Time
Polecam wszystkim fanom filmów przygodowych. Mimo wszystkich typowych cech dla filmu tego gatunku fabuła jest bardzo ciekawa i zaskakująca.
gringo    15-07-2010   
Slumdog. Milioner z ulicy Slumdog Millionaire
Bardzo ciekawa fabuła, choć wydaje się nieco przerysowana. Dużo scen przemocy, które mogą być trudne w odbiorze dla bardziej wrażliwych.
gringo    19-08-2009   
Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre
Bardzo sympatyczny film, dużo zabawnych tekstów w polski dubbingu. Nadaje się może nawet bardziej dla dorosłych niż dla dzieci. Polecam.
gringo    04-10-2008   
Skazani na Shawshank The Shawshank Redemption
Mimo że film jest dość długi, cały czas trzyma w napięciu i niepewności. Świetny scenariusz, bardzo dobra gra aktorska. Klasyka kina.
gringo    22-09-2008   
Taxi 3
Moim zdaniem im wyższy numer przy Taxi tym dowcip bardziej wymuszony. Lekki film, który można zobaczyć, jeśli nie ma nic lepszego.
gringo    05-01-2009   
Flyboys - bohaterska eskadra Flyboys
Inspirowany faktami. Fajne zdjęcia, wartka, całkiem ciekawa akcja. Może trochę przerysowana, ale warto. Mimo to polecam.
gringo    20-07-2010   
Bazyl. Człowiek z kulą w głowie Micmacs à tire-larigot
Na plus barwne postacie oraz klimatyczne zdjęcia i muzyka. Na minus zbyt przerysowana fabuła. Umiarkowanie zabawny.
gringo    16-09-2010   
Indiana Jones i ostatnia krucjata Indiana Jones and the Last Crusade
Akcja jest bardzo dynamiczna, przepleciona humorystycznymi wątkami. Chyba najlepsza część przygód Indiany.
gringo    27-09-2010   
Ratatuj Ratatouille
Świetna fabuła, świetny temat, świetna animacja. Jeden z najlepszych filmów animowanych jakie widziałem.
gringo    08-10-2008   
Duża ryba Big Fish
Lekki, przyjemny film o zabarwieniu baśniowym z elementami humoru. Super fabuła i klimat. Bardzo polecam
gringo    26-09-2008   
Jak w niebie Så som i himmelen
Film głęboki, godny polecenia. Bohater szuka prawdziwego życia, pomagając przy tym odnaleźć go innym.
gringo    03-01-2011   
Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem
Płytki scenariusz, akcja i gra aktorska bez polotu, przewidywalny, dosadnie brutalny. Nie polecam
gringo    23-08-2010   
Rzymskie wakacje When In Rome
Określiłbym ten film jako "bajka dla nastolatek". Mało ambitny, mało realny. Raczej strata czasu.
gringo    14-09-2009   
Asterix i Obelix kontra Cezar Astérix et Obélix contre César
Nic szczególnego, mało wysublimowany humor. Można przysnąć (chyba że filmowy bard zaśpiewa)
gringo    14-08-2009   
Popiełuszko. Wolność jest w nas
Głębokie przeżycie, świetnie zrealizowany, pozostawia wiele przemyśleń. Polecam gorąco
gringo    10-06-2009   
Kingsman: Tajne służby Kingsman: The Secret Service
Pierwsza połowa filmu bardzo dobra. Druga za bardzo przerysowana (np. fajerwerki).
gringo    15-03-2015   
Wielki Mike. The Blind Side The Blind Side
Ciekawa opowiastka (oparta na faktach), choć dla mnie trochę zbyt przerysowana
gringo    03-06-2011   
Odważni Courageous
Bardzo dobry film pokazujący rolę ojca w rodzinie. Ciekawa fabuła. Polecam
gringo    10-09-2012   
Poszukiwacze zaginionej Arki Raiders of the Lost Ark
Kultowy film przygodowy :) Świetny jak na tamte czasy, przyjemny i dziś.
gringo    10-09-2010   
Dzień świstaka Groundhog Day
Pokazuje jak zmienia się życie kiedy egoista zmienia się w altruistę...
gringo    25-01-2015   
U-571
Jeżeli ktoś lubi wojenne filmy o u-bootach powinien obejrzeć U-571.
gringo    01-10-2008   
System The Net
Całkiem dobry jak na swój wiek i "nieaktualność technologiczną"
gringo    07-03-2011   
Zatańcz ze mną Shall We Dance
Bardzo dobry, ambitny film z pozytywnym przesłaniem.
gringo    06-04-2010   
Przetrwanie The Grey
Nie polecam, głównie ze względu na zakończenie...
gringo    18-12-2013   
Next
Przeciętny film na miarę megahitu zwykłej soboty.
gringo    21-12-2010   
RV: Szalone wakacje na kółkach RV
Zabawna familijna komedia z Robinem Williamsem.
gringo    06-07-2012   
Odlot Up
Dla mnie nudna fabuła. Choć świetna grafika.
gringo    09-04-2010   
Plan doskonały Inside Man
Jeden z lepszych filmów o napadach na bank.
gringo    12-12-2015   
Adrenalina Crank
hałas, sztuczne naciąganie akcji, przemoc
gringo    05-08-2011   
Epoka lodowcowa Ice Age
Bardzo ciekawa bajeczka, zabawna i lekka.
gringo    22-09-2008   
Niezawodny system
Klimatyczne, wzruszające, ambitne kino.
gringo    21-07-2010   
Nadzieja
Bardzo dobra, ambitna polska produkcja
gringo    01-07-2010   
Uczeń czarnoksiężnika The Sorcerer's Apprentice
Ani to dla dzieci, ani dla dorosłych.
gringo    26-04-2011   
Indiana Jones i Świątynia Zagłady Indiana Jones and the Temple of Doom
Zdecydowanie słabszy niż inne części.
gringo    20-09-2010   
Więzień labiryntu The Maze Runner
2 godziny i niewiele się wyjaśnia...
gringo    07-12-2014   
Jak zostać królem The King's Speech
Świetne zdjęcia, nietuzinkowy temat.
gringo    24-02-2012   
Alicja w Krainie Czarów Alice in Wonderland
dziwny, schizofreniczny, odrażający
gringo    04-06-2013   
Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów Ice Age: Continental Drift
Nic szczególnego, utarty schemat.
gringo    22-01-2013   
Każde życie jest cudem October Baby
Bardzo dobry, wzruszający film.
gringo    12-04-2015   
Niesamowici bracia Bloom The Brothers Bloom
Jak dla mnie zbytnio zakręcony
gringo    22-06-2010   
Sherlock Holmes
Klimatyczne zdjęcia.
gringo    07-03-2011   
Bezcenny dar The Ultimate Gift
Inspirujący
gringo    14-07-2018   
Seksmisja
Klasyka
gringo    06-04-2013   
Hugo i jego wynalazek Hugo
 
gringo    26-12-2021   
Nie czas umierać No Time to Die
 
gringo    26-12-2021   
Młody Sheldon Young Sheldon
 
gringo    12-12-2021   
Marsjanin The Martian
 
gringo    11-01-2021   
Czarnobyl Chernobyl
 
gringo    11-01-2021   
Kupiliśmy zoo We Bought a Zoo
 
gringo    30-12-2020   
Proxima
 
gringo    28-12-2020   
Ups! Arka odpłynęła Ooops! Noah is Gone...
 
gringo    28-12-2020   
Święty Filip Neri Preferisco il paradiso
 
gringo    16-06-2020   
Green Book
 
gringo    25-02-2019   
Choć goni nas czas The Bucket List
 
gringo    05-11-2018   
Przygoda na Antarktydzie Eight Below
 
gringo    22-10-2018   
Ben Hur Ben-Hur
 
gringo    04-09-2018   
Obdarowani Gifted
 
gringo    19-05-2018   
Dawca pamięci The Giver
 
gringo    28-10-2017   
Interstellar
 
gringo    17-10-2017   
Sherlock
 
gringo    10-10-2017   
Magia kłamstwa Lie to Me
 
gringo    10-10-2017   
Sully
 
gringo    25-12-2016   
Most szpiegów Bridge of Spies
 
gringo    01-05-2016   
Mały Książę Le Petit Prince
 
gringo    01-01-2016   
Happy Feet: Tupot małych stóp Happy Feet
 
gringo    25-08-2015   
August Rush
 
gringo    23-08-2015   
Niezłomny Unbroken
 
gringo    22-03-2015   
Kumba Khumba
 
gringo    22-03-2015   
Marley i Ja Marley & Me
 
gringo    15-03-2015   
Bella
 
gringo    31-01-2015   
Jak wytresować smoka How to Train Your Dragon
 
gringo    20-01-2015   
Za jakie grzechy, dobry Boże? Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
 
gringo    11-01-2015   
Siła spokoju Peaceful Warrior
 
gringo    26-10-2014   
Ludzie Boga Des hommes et des dieux
 
gringo    07-09-2014   
Mój przyjaciel Hachiko Hachi: A Dog's Tale
 
gringo    23-08-2014   
Niebo istnieje... naprawdę Heaven Is for Real
 
gringo    23-04-2014   
Plan ucieczki Escape Plan
 
gringo    22-02-2014   
Kapitan Phillips Captain Phillips
 
gringo    27-01-2014   
Czas na miłość About Time
 
gringo    27-01-2014   
Sekretne życie Waltera Mitty The Secret Life of Walter Mitty
 
gringo    27-01-2014   
Na pewno, być może Definitely, Maybe
 
gringo    06-01-2014   
Incepcja Inception
 
gringo    06-10-2013   
Ocean's Eleven: Ryzykowna gra Ocean's Eleven
 
gringo    26-09-2013   
Sugar Man Searching for Sugar Man
 
gringo    22-04-2013   
Odważna The Brave One
 
gringo    29-03-2013   
Lot Flight
 
gringo    15-03-2013   
I że cię nie opuszczę The Vow
 
gringo    22-01-2013   
Siedem dusz Seven Pounds
 
gringo    11-01-2013   
Narzeczony mimo woli The Proposal
 
gringo    10-01-2013   
Służące The Help
 
gringo    14-09-2012   
Pokojówka na Manhattanie Maid in Manhattan
 
gringo    07-06-2012   
Sherlock Holmes: Gra cieni Sherlock Holmes: A Game of Shadows
 
gringo    14-05-2012   
Film o pszczołach Bee Movie
 
gringo    07-05-2012   
Wciąż ją kocham Dear John
 
gringo    02-05-2012   
Nietykalni Intouchables
 
gringo    19-04-2012   
Apollo 13
 
gringo    08-01-2012   
Porwanie Abduction
 
gringo    26-10-2011   
Dwa dni w Paryżu 2 Days in Paris
 
gringo    05-08-2011   
Stan gry State of Play
 
gringo    05-08-2011   
Przekręt doskonały Confidence
 
gringo    26-07-2011   
Niepokonani The Way Back
 
gringo    01-07-2011   
Auta 2 Cars 2
 
gringo    01-07-2011   
Okręt Das Boot
 
gringo    27-06-2011   
Ja, robot I, Robot
 
gringo    25-05-2011   
Trener Coach Carter
 
gringo    26-04-2011   
Turysta The Tourist
 
gringo    25-03-2011   
Królestwo The Kingdom
 
gringo    16-01-2011   
Madagwiazdka Merry Madagascar
 
gringo    25-12-2010   
Po prostu miłość Last Chance Harvey
 
gringo    13-12-2010   
Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
 
gringo    15-11-2010   
Gwiezdne wrota Stargate
 
gringo    12-11-2010   
Co gryzie Gilberta Grape'a What's Eating Gilbert Grape
 
gringo    12-11-2010   
K-PAX
 
gringo    12-11-2010   
Leila i Nick Barfuss
 
gringo    24-09-2010   
Salt
 
gringo    06-09-2010   
Droga do raju
 
gringo    16-08-2010   
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
 
gringo    30-07-2010   
Lektor The Reader
 
gringo    17-07-2010   
Zapach kobiety Scent of a Woman
 
gringo    12-07-2010   
Niania w Nowym Jorku The Nanny Diaries
 
gringo    04-05-2010   
Angielska robota The Bank Job
 
gringo    16-03-2010   
Kevin sam w Nowym Jorku Home Alone 2: Lost in New York
 
gringo    02-01-2010   
Kevin sam w domu Home Alone
 
gringo    02-01-2010   
Sztuczki
 
gringo    01-01-2010   
RRRrrrr!!!
 
gringo    01-01-2010   
Skarb narodów National Treasure
 
gringo    23-12-2009   
Truman Show The Truman Show
 
gringo    02-11-2009   
Auta Cars
 
gringo    21-09-2009   
Zgadnij kto Guess Who
 
gringo    21-09-2009   
Skok przez płot Over the Hedge
 
gringo    21-09-2009   
Terminal The Terminal
 
gringo    18-09-2009   
Jak ugryźć 10 milionów 2 The Whole Ten Yards
 
gringo    14-09-2009   
Gdzie jest Nemo Finding Nemo
 
gringo    07-09-2009   
Noc w muzeum Night at the Museum
 
gringo    07-09-2009   
Notting Hill
 
gringo    26-07-2009   
Życie jest piękne La vita è bella
 
gringo    10-06-2009   
Spotkanie The Visitor
 
gringo    19-01-2009   
Amelia Le fabuleux destin d'Amélie Poulain
 
gringo    24-11-2008   
» pokaż wszystkie opinie
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK